Šios savaitės ugdymo veiklos

Data: 2020 11 16 - 2020 11 27

Mažylių (1,5 m. - 3 m.) savaitės tema: DUONOS RIEKELĖ

Susipažinti su dažniausiai valgoma duona: juoda, balta. Apžiūrėti duoną paveikslėliuose ir tikrą. Paragauti, pauostyti, pačiupinėti ir pagal galimybes suprasti, kad duona būna įvairi. Apžiūrėti ir miltus, iš kurių kepama duona.
Kočioti plastiliną ar tešlą, kuri pagaminta iš miltų, druskos ir vandens ir formuoti duonos kepaliukus.
Stengtis ištarti žodį DUONA.
Mokomasi šokių, žaidimų dainų, pavyzdžiui: ,,Gidu, gidu kateles..." ,,Kinku linku...", „Mano maišas pakulinis", ,,Šiaudų batai" , ,,Skrido žvirblis per ulyčią".
Sekti pasaką „Pagrandukas".
Žaidžiami įvairūs žaidimai, kuriuose galima panaudoti rudens gėrybes: sudėti lapus nuo didžiausio iki mažiausio, rinkti lapus po du, po tris.
Lavinti vaiko fizinius gebėjimus (aktyvios ryto mankštos, buvimas kieme, bėgimo, kamuolio metimo, pagavimo varžytuvės ir t.t.).

Didžiųjų (4 m. - 6 m.) savaitės tema: AŠ PASAULYJE NE VIENAS

Sužinoti kaip duona atkeliauja iki mūsų stalo, mokytis gerbti ir tausoti duoną. Sužinoti, kiek sunkaus triūso reikia, kad turėtume duonos.
Žiūrint video [https://www.youtube.com/watch?v=E0WHPVpgYoo] su vaikais aptarti duonos kelią, nuo pasodinimo, auginimo, nukūlimo, sumalimo ir kt.
Tyrinėti, čiupinėti, ragauti įvairius duonos gaminius. Stengtis įvardinti skonines duonos savybes. Apžiūrėti duonos riekelę, rasti plutelę ir minkštimą. Apžiūrėti įvairius miltus, grūdus, sužinoti ir įsiminti jų pavadinimus.
Patiems mokytis pasigaminti tešlos ir formuoti duonos kepaliukus.
Jausti pagarbą ir dėkingumą duoną užauginusioms rankoms, skatinti domėjimąsi žemdirbio darbo įrankiais senovėje ir dabar, rasti juos paveikslėliuose.
Mokytis eilėraščių, mįslių, patarlių apie duoną, žemdirbio darbą. Sekti pasaką „Kada galima valgyti?"
Kurti vaidinimą pagal pasaką ,,Pagrandukas". Aptarti tokias profesijas, kaip: kepėjas, susipažinti su tokiais žodžiai, kaip: raugas, krosnis, duonkepė, ližė ir kt.
Patyrinėti, kokią duoną valgo kitos šalys, pavyzdžiui: kokia yra gruziniška duona, kaip atrodo prancūziška duona, išsiaiškinti ar indai valgo duoną ir kitų įdomių faktų.